Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis národů

1. 6. 2010

POPIS NÁRODŮ

Britové

Britovánie je jeden ze zvýhodňovaných národů (podle mého názoru). V historii Britové kolonizovali hlavně střed a sever Nového světa, což ale nemusíte brát vůbec na zřetel. Britové mají obrovskou přednost v usedlostech neboť za každou dostanete jednoho vesničana zdarma, což je velice výhodné. Jejich vojenskou přednost tvoří rudokabátnický mušketýr, kterému se nemůže rovnat žádná střelecká pěchota. Další předností jsou gardoví husaři královy osobní stráže, kteří jsou lepší než gardový husar, ale bohatě se jim vyrovná např: osmanský husarský zahradník. V továrně vytvářejí rakety.

 

Francie

 

Francie se na kolonizaci Ameriky podílela a bojovala s Anglií. Francouzi mají přednosti v kurýrech, které mají místo vesničanů a jsou o mnohem silnější a rychleji sbírají suroviny, ale jsou o hodně dražší. K jejich nejlepším vojákům patří těžká kavalerie kyrysníkůostrostřelců voltigeur, dobře využít se však dají i halapartníci. V továrně produkují těžká děla.

 

Německo

Němci se na kolonizaci Ameriky vůbec nepodíleli. Já je beru jako průměrný národ, ale někdy umí škodit. K jejich specielním jednotkám patří huláni a válečné vozy, které se špatně ničí. Pokud chcete porazit Němce, doporučuji hodně dragounů v jízdě a mušketýrů v pěchotních oddílech. V továrně Němci produkují těžká děla. Jedna z největších německých výhod je také to, že mají hodně žoldnéřů.

 

Španělsko

 

Španělé se na kolonizaci ameriky podíleli asi nejvíce. Španělé se specializují na boj zblízka, takže pokud proti nim nasadíte silné dělostřelectvo a střeleckou pěchotu máte vyhráno. K jejich speciálním jednotkám patří rodelero, jezdci s kopím a kopiníci kmene tercio kteří jsou skvělí na obléhání. V továrně produkují těžká děla.

 

Osmané (turci)

 Osmanská říše je národ, za který se hraje asi nejsnadněji (hned po Japonsku). Osmané se na kolonizaci ameriky nepodíleli vůbec, neboť chtěli dobýt křesťanskou evropu. Na likvidaci osmanů můžu poradit jen jedno: silnou jízdu a kulveriny. Osmané mají jako speciální jednotky janičáře (silnější než mušketýr), osmanské houfnice a husarské zahradníky. Disponují však také mocným dělostřelectvem. Jako jejich další výhodu zdůrazňuji nejrychlejší loď ve hře, galéru. V továrně produkují nejničivější děla ve hře, velké bombardy.

 

Portugalci

 

Portugalci se na kolonizaci Ameriky podíleli velice moc. Na jejich likvidaci doporučuji hlavně kulveriny a jízdu. Jejich speciálními jednotkami jsou cazadoři (průměrní střelci), mušketýři gueriero (skoro se vyrovná rudokabátníkům) a varhanová děla (ty mě moc nevyhovují) kvůli kterým mají téměř samé kulveriny. V továrně produkují těžká děla

 

Holanďané

 
Holanďané se na kolonizaci ameriky podíleli jen minimálně. Jejich zničení není obvzláště obtížné, když máte trochu kulverin a jízdu. Jejich speciální jednotkou je nassauský halapartník, ktereho stále používají stejně tak jako polní děla. Další výhodou je posel s obřím rozhledem a banky. Mají také místo galeony silnou válečnou loď fluytu, kterých když je víc, tak bych se začal bát. V továrně produkují těžká děla.

.

Rusko

 
Rusové jsou asi nejslabší národ a doporučuji je za nepřátele těm, kteří s Age of  Empires III začínají. Na jejich zničení můžete použít téměř vše. Jejich speciálními jednotkami jsou strelci (mají jich nespočet ale nestojí za nic), pavlovovi granátníci a také halapartníci které rádi používají. Další jejich Výhodou je výcvik jednotek i vesničanů ve velikém množství. Nutno podotknout že někomu se toto může zdát jako nevýhoda, protože například na začátku hry vyrábíte vesničany dráž, neboť se produkují po třech - což ale kompenzuje to, že jsou levnější (270 jídla) než normální 3 vesničani (300 jídla). V továrně produkují Rusové ničivá těžká děla. Ruská civilizace není technologicky tak vyspělá jako třeba Velká Británie, takže když uvidíte na obrazovce velká vojska, tak se neděste, neboť je zníčíte někdy i s poloviční armádou.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Spoustu nepravd

(Taschunka, 2. 1. 2018 3:43)

Pokud hrajete no rules v online, tak tam vynikaji rychlokvasne národy jako Španělé nebo třeba i Rusové. Tam je to v podstatě jedno za co hrajete, jde jen o to udělat co nejvíce jednotek za co nejkratší čas. Ta zábavnější varianta pro mě je hrát na 30-60 minut klidu a pak boj. Zde narazím na mnoho nepravd. Němci v tomto stylu hry mají absolutne nejsilnější ekonomiku a osadnicky vozík lze vyrábět. Dále jsou Francouzi a potom s odstupem ten průměr jako Anglie, osmane atd. Zde se jeví nejslabší ekonomika holandanu, kteří ale mají počtem největší možnou armádu. Samozdrejme Španělé jsou v tomto módu prakticky nepouzitelni. Podle mě jsou národy naprosto vyrovnané, jen hrací, co tvrdí opak umí kulový a měli by trénovat. Hofk.

Shrnutí :)

(Milhaus, 26. 6. 2015 14:20)

Správný hráč v Age of Empires 3 + datadisky by měl umět hrát za každý národ,bez ohledu na to jaký je. Silný nebo slabý je řešení o ničem.Já nemám problém ani s jedním,jelikož se snažím využívat spíše výhod každého národa a neřeším jejich slabiny.Silná ekonomika,správně zvolené karty,rychlí postup do další doby,využít indiánské spojence(další jednotky navíc) a jste králové.Pak nemusíte řešit mušketýry nebo jízdu která je lepší,jelikož pořádný dělostřelectvo s menší podporou jednotek,udělá stejně největší paseku :-D

Japonci?

(Japonci?, 6. 2. 2015 21:58)

Osmanská říše je národ, za který se hraje asi nejsnadněji (hned po Japonsku).
-nevěděl sem že tam jsou :o

rusove

(petr, 19. 6. 2010 11:18)

ja za rusy hraju a hraje se mi za ne dobre

Re: rusove

(peto, 3. 12. 2014 21:40)

Postavajte si kostol a tam si zviste limit robotniku

rusko

(velky hrac, 13. 9. 2012 11:59)

ja som za rusov vyhral s ovela lepsov britskov armadov a podla mna su silny tak ako nemci alebo holandania

Rusko

(Elofal, 8. 8. 2012 17:03)

Podle mě je Rusko jedním z nejsilnějších národů ve hře...nemají sice až tak silný jednotky jako ostatní ale můžou je spamovat jak je libo když mají silnou ekonomiku.

RE: ...........

(Autor, 22. 3. 2011 20:25)

No já bych ani tak neřekl špatná ekonomika - spíš tak průměrná. Nevím, jestli je to váš případ, ale spousta hráčů si chybně myslí že jim k zajištění fungující ekonomice stačí dodávky osadnických vozíků z domovského města.. to prosím NE. Hráč hrající za Němce by si měl vyrábět osadníky stejně jako za jakýkoliv národ a osadnické vozíky jsou spíš jako bonus. Nedají se totiž vyrábět, proto se na ně nemůžete spolehnout. Jako karta z domovského města je to významný ekonomický boost - vozíky jsou totiž několikanásobně výkonnější než obyčejní osadníci ( a to jak ve sběru surovin, tak při stavbě). Proto si myslím že Němci nemají zase tak slabou ekonomiku, ale průměrnou. Nemůžu ale ani říct silnou, protože podobný bonus mají Francouzi - místo vesničanů dražší, zato ale výkonné kurýry.

...........

(-(GS)-, 22. 3. 2011 18:17)

no mě se celkem páčí němci jediný problém je slabá ekonomika...

aoe.radil.org - Multiplayer

(aoe.radil.org, 28. 12. 2010 18:51)

Pokud si chcete zahrat multiplayer, navstivte tuto stranku ... aoe.radil.org

RE: Napoleon

(Autor, 30. 9. 2010 15:11)

Upozorňuji že tento příspěvek byl napsán v době, když ještě nebyl vydán ani jeden datadisk, a moje verze AoE byla 1.06, ve které platily věci které jsou napsané tady. V současném stavu hry je nejsilnější jednotkou typu mušketýr britský Imperiální Rudokabátník a nejsilnější ostrostřelec je Indický Gurka. K Turkům můžu říct jenom to, že je to národ za který je hraní asi nejjednodušší (po Japonsku) neboť radnice samy vyrábí vesničany a proto je to národ ideální pro začátečníky v AoE III. Rozhodně není pravda že turci jsou nejsilnější. Jen jsem napsal že mají silné jednotky a v tom je rozdíl protože zase mají jednotek velice málo. Jejich jednotky jsou totiž velice nákladné na populační limit.

RE: Klasek

(Autor, 30. 9. 2010 11:55)

jak jsem již ríkal, Ruská síla spočívá v počtu. S pevnostmi bych si nebyl v tomhle směru tak jistý, protože hráč hrající za Rusko může z domovského města získatž pevnosti tři - jednou kartou Pevnost, podruhé kartou rozsáhlá opevnění a potřetí v pátém věku opakovaným posláním karty pevnost. S velkým počtem ale bohužel také roste jejich nevýhoda v ekonomice. Nejlepší hráči Age of Empires totiž zastávají stejný názor jako já - silná ekonomika vyhrává. Proto si sice rusové mohou vyrobit armádu třeba o populaci 150 nebo i víc, ale to znemožňuje vyrobit maximální počet vesničanů, který je v standartu 99. Moje rozhodování ohledně vesničanské strategie spočívá v tom, že se surovinami si můžete padlou armádu znovu rychle nahradit. Takovýto názor ovšem zastává většina hráčů na ESO. To že rusové mají početní výhodu je zřejmé, může to ale přinést jejich zkázu.

Napoleon

(Francuzko, 25. 9. 2010 19:48)

britania ma cerveno kabatnikov ococi slabžich ako francuzky co už ved britania ma vsetko slabsie ako francuzko hamba

Francuzko

(Napoleon, 25. 9. 2010 19:44)

francuzko je najlepsie a turci su premna najslabsy lebo maju malo armad aj britania je onicom este slbsia ako turci

Rusove

(Klasek, 25. 9. 2010 13:40)

Rusove jsou asi nejsilnejsi narod z cele hry znici vsechny poctem a pevnostmi (v ESO samozrejmne)

RE: petr

(Autor, 19. 6. 2010 12:12)

samozřejmě , Rusové mají i svoje silné stránky, jako například jednotky které se vyrábějí ve velkém počtu atd. a za Rusy jsem samozřejmě taky hrál.. jejich slabina spočívá v tom, že v pozdějších věcích jejich síla opadá, tzn. je nutno nepřítele zlikvidovat co nejdříve, a to je při více hráčích, esp. v multiplayeru na ESO velice obtížné.